Безкоштовна доставка на суму замовлення від 2000 грн

(068) 544 44 68     (095) 188 86 00

Українські вишиванки — недорого, красиво та стильно!

Українські вишиванки недорого, красиво та стильно!

Історія вишиванки на території України сягає давніх давен. Є багато джерел, де беруться слова різних археологів, мандрівників, які жили ще в 5 ст. , вони говорять що вже тоді спостерігалися вишиванки. За словами Геродота, ще скіфи створювали вишиванки та носили їх. На Черкащині були знайдені срібні бляшанки, на яких були зображені фігурки чоловиків, причому ці чоловіки були вбрані у вишиванки. Дослідники говорять що бляшанка з XVIII–XIX ст , а чоловіки з VI ст . На рисунку, чоловіки одягнуті не тільки у народні костюми, а й в укукраїнські вишиванкираїнські вишиванки. Арабський турист 10 ст. говорить що навіть руси , одягали вишиванки, вишиті костюми. На жаль, пам’ятки української вишиванки залишилися тільки за останні 5 ст, але ми вважаємо що цього достатньо

У час 19 та 20 століть чоловіча українська вишиванка відривається від народного костюму, та починає одягатися вУкраїнські вишиванки поєднанні із одягом з Європи. Багато хто вважає, що Іван Франко започаткував моду української вишиванки під піджак, саме він у такому вигляді зображений на українські копюрі, номіналом 20 грн.

Вибух моди на вишиванки та народні костюми в країнах СНД припав на 1920-ті та початок 1930-х, тобто добу НЕПу та Коренізації,
Жіноча звичайна сорочка була виконана у білому кольорі, вишита білими чи кольоровими ниточками. Було 2 види: довга, якщо її одягали до плахти чи запаски та коротка, при умові одягання до спідниці. Зазвичай жіночі сорочки-вишиванки поділяють за особливостями крою на 3 види:
• вишиванка українська «до уставки»
• вишиванка із цільнокроєним рукавом
• українська вишиванка «хлоп’янка»
2 види мали певні збори в районі комірця, вишиванка «хлоп’янка» не мала зборів, вона була без коміра та із відкритими рукавами.

Один тип сорочки вишиваки користувався попитом на Лівобережжі, інший тип — на Правобережжі. Виготовлялися вишиванки всіх типів біля коміра або комір, на уставках, на манжетах, і нерідко зашивався та весь рукав, особливо в жіночих сорочках-вишиванках, а також вишивки, які носилися доплахти або запаски вишивалися на подолку.

Найцікавіші факти:
• Перший українець хто провів час у телевізійній програмі в українській вишиванці— Андрій Шевченко: 21.11.2004
• 28.10.2015 на фасаді багато по верхівки з висотою 60 метрів у Києві австралійський майстер Гвідо ван Хелтен закінчив роботу по створюванні гігантського муралу — дівчини у вишитій сорочці. Робота має довжину 43 метри. Твір є неймовірним, надзвичайно красивим.

Останні новини

Сьогодні Жіночі вишиванки стають все більш популярними, дівчата приходять у вишиванках до школи, університету. Все частіше ми бачимо красунь одягнених у жіночі вишиванки на різних зустрічах.

Детальніше

Вишиванки недорого — це стаття про види вишиванок які будуть доступними для більшості українських сімей. Це сучасні вишиванки, вишиванки на літо, нейтральні вишиванки, елегантні та елітні.

Детальніше

Спочатку, давайте визначимо, що усі орнаменти можна умовно поділити на геометричні (більше старші) та рослинні. В різних куточках нашої країни використовували орнаменти різного виду для різних вишиванок.

Детальніше

© 2018 Магазин Манжет. Всі права захищені.