Безкоштовна доставка на суму замовлення від 2000 грн

(068) 544 44 68     (095) 188 86 00

Вишита сорочка — самобутнє явище культури

Вишита сорочка — самобутнє явище культури

Народна вишита сорочка і національний одяг у цілому – це яскраве і самобутня явище культури, воно розвивалось і удосконалювалось багатьма століттями. Сорочки берегли як зіницю ока, тому що це була не просто річ.  З раннього дитинства вибирали вишиті сорочки. Вони могли бути спеціальними ( для різних зустрічей, свят). Пізніше юнаки могли одягати вишиті сорочки до школи. Також дуже часто молодята вишивали сорочки своїм подружнім партнерам на весілля. Але таку сорочку одягали тільки раз у житті. Є багато легенд щодо того, коли саме почали вишивати сорочки. Хтось говорить, що ще за часів скіфів, а хтось схиляється до версій які говорять що господині почали виготовляти вишиті сорочки своїм чоловікам у  XV ст
Виготовлення вишитих сорочок із давных давен було тільки справою для жінок. Мистецтво й техніка вишивання передавалися з покоління до покоління, разом із самими популярними орнаментами та колірною гаммою. Час плинув, а зміст символів на українських вишитих сорочках  втратився, проте традиції їх використання не зникали. Сорочка мала багато різних, цікавих локальних варіантів орнаментації і крою, чим відповідала одному або одразу кільком цільовим призначенням. Це були й повсякденні та пожнивні, й святкові. Найбільш популярним, найбільш елегантним вважався білий колір, його часто використовували на вишитих сорочках.Можна сказати, що це є загальнослов’янською традицією.
Історію вишиванки можна вивчати не один день. Існють певні книги, у яких розповідається про вишиванки. Залишилася Дуже багато згадок. Це є добре оскільки багато людей цікавляться історією вишитих сорочок. У таких книгах рохповідається про вбрання українських селянок, тощо.
Сьогодні вишиті сорочки знову набувають популярності. Як і чоловіки, так і жінки починають вбиратися у вишиті сукні, сорочки, тощо. Багато хто вишиває власноруч. Хтось купляє вбрання у етнічних магазинах. Ми також радимо Вам купити вишиту сорочку. Це ви зможете зробити у нас інтернет-магазині «Манжет».

Останні новини

Сьогодні Жіночі вишиванки стають все більш популярними, дівчата приходять у вишиванках до школи, університету. Все частіше ми бачимо красунь одягнених у жіночі вишиванки на різних зустрічах.

Детальніше

Вишиванки недорого — це стаття про види вишиванок які будуть доступними для більшості українських сімей. Це сучасні вишиванки, вишиванки на літо, нейтральні вишиванки, елегантні та елітні.

Детальніше

Спочатку, давайте визначимо, що усі орнаменти можна умовно поділити на геометричні (більше старші) та рослинні. В різних куточках нашої країни використовували орнаменти різного виду для різних вишиванок.

Детальніше

© 2018 Магазин Манжет. Всі права захищені.